חיפוש

החשיבות של ניהול זמן

זמן הוא הנכס שלנו. לכל אחד מאתנו יש את אותו זמן: 24 שעות ביממה ו - 365 ימים בשנה. איך ניתן לנצל את הזמן העומד לרשותנו טוב יותר?

הסיבות העיקריות לצורך תכנון וניהול זמן:

1. תכנון זמן מסדר את הפעולות שאנו מעוניינים לבצע, יום בשבוע ושעה – כשיש סדר, דברים מתבצעים בצורה טובה יותר;

2. תכנון זמן מאפשר לנו לעקוב אחר ההתקדמות שלנו בהשגת היעדים והמטרות שהצבנו לעצמנו, ולהתבונן בה, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. בתוך כך הוא מאפשר לנו מיקוד ביעדים ובמטרות שהצבנו לעצמנו, בלא סטיות.

3. תכנון זמן מספק לנו תזכורת למשימות שלנו בטווח הקצר והארוך.

4. תכנון זמן זהו כלי נהדר, היוצר בהירות לגבי הדרך שבה אנו הולכים – האישית והעסקית – ומאפשר לנו לקבל החלטות המתבססות על עובדות ולא רק על רגשות.

5. תכנון זמן מאפשר לנו לתרגם את הרצונות שלנו לפעולות ממשיות, כלומר לצאת לפעולה.

אלה הסיבות העיקריות ,כל אחד ואחד מכם מוזמן למצוא סיבות נוספות המתאימות לו ולהוסיפם לרשימה זו. כפי שראינו הסיבות לעיל הן כבדות משקל וחשובות לכל אדם פרטי קל וחומר לעצמאים ובעלי עסקים.אז השאלה המתבקשת מדוע לא כל האנשים מתכננים?

הסיבה העיקרית שרוב האנשים לא מתכננים את חייהם היא כי בנושא התכנון אנחנו נתקלים ברוב ההתנגדויות,מאחר ותכנון זה הכנת תוכנית ליציאה לביצוע פעולות ופעולות מייצרות כמויות לא מבוטלות של התנגדויות,רוב האנשים מעדיפים להישאר באזור הנוחות. עצמאים ובעלי עסקים רבים מספרים לי כי הם מתכננים את הפעילות השייכת לכובע העסקי שלהם אבל הם אף פעם לא עומדים במה שתכננו ,יש יותר מדי דברים בלתי מתוכננים שמפריעים לפעולות שתוכננו ,זה מתסכל אותם וגורם להם להפסיק לתכנן למרות שהם מודעים לחשיבות הרבה של התכנון.

כלל חשוב מאוד בתכנון הוא שכדי שתכנון יתבצע אנחנו צריכים לתכנן את כל התחומים בחיינו,כל אחד מאיתנו חובש מספר כובעים במקביל לדוגמא:חלקנו הורים ,אחים, בנים,חברים,עובדים,בעלי עסק ובכל כובע יש לנו תפקידים שונים שעלינו למלא בלי קשר אחד לשני ולכן מי שלא מתכנן את כל הפעולות שיש לו לבצע בכל הכובעים,בלי יוצא מהכלל לא יצליח בתוכניתו, מאחר ולעיתים קרובות הם מתנגשים ומתערבבים אחד בזמן של השני ואנחנו לא מצליחים לעמוד בכל התפקידים. כמובן לא לשכוח להשאיר מקום לדברים בלתי מתוכננים (בלת"מ).

15 צפיות