חיפוש

החדרת מוצר או שירות לשוק

עודכן ב: 6 דצמ 2018

שלב ההחדרה לשוק הוא שלב קריטי, אשר יקבע את הצלחתו של המוצר או השירות. לכן חשוב לעבור על כל השלבים ולתת עליהם את הדעת.

השלבים בהחדרת מוצר או שירות :

בידול העסקבדלו את עצמכם מהמתחרים שלכם; היו ייחודיים. שאלו את עצמכם במה אתם מיוחדים מול המתחרים שלכם, מה אתם נותנים תמורת השירות או המוצר שלכם. הייחוד הוא הדבר המבדיל אתכם מכל המתחרים וגורם לאנשים לבחור בכם על פניהם.


המסר חשוב למקד מה הלקוחות לוקחים אתם מהעסק שלנו, כדי שיוכלו להעביר את המסר לאחרים שיבואו בעקבותיהם. לדוגמה: בחברת אוויס ידעו שחברת הרץ היא חברת ההשכרה מס' 1 בארץ ושאינם יכולים להתחרות בה, לכן הם מיצבו עצמם כמספר 2 המשתדלים יותר למען הלקוחות – "אנו מספר שתיים, אנו משתדלים יותר"; דומינוס פיצה התבססו על העובדה כי לרוב הלקוחות לא אכפת מהי כמות חומרי הגלם בפיצה שלהם – בתנאי שתהיה חמה, טרייה ובהספקה מהירה – "פיצה חמה טרייה ב-30 דקות או פחות". שימו לב שההצהרה של דומינוס פיצה הִנה ספציפית מאוד, ואף מדידה.


חשיפהככל שאנשים יחוו חוויה אישית יותר, הם ייעשו שליחים טובים יותר שלכם, שישווקו את המוצר הלאה; ככל שיותר אנשים יחוו חוויה חיובית, יהיו שליחים רבים יותר.


הכרת המוצר או השירות חשוב להכיר את מוצר על כל היבטיו, לרבות יתרונות וחסרונות מול מוצרים מתחרים.


מטרהיש לבנות מטרה גלויה, שאותה מציגים ומשווקים; ומטרה סמויה, לטווח הארוך. לדוגמה: מטרתה הגלויה של חברת תרופות: לעזור ל-10,000 איש בשנה להפחית את כאבי השיניים. מטרה סמויה: להגדיל את המחזור העסקי ב-10% בכל שנה.


קהל יעדחשוב מאוד לבצע פילוח שוק מדויק וספציפי ולהעביר מסר אחד ברור, כדי לא ליצור בלבול בקהל היעד. לדוגמה: שוק המטרה בשוק כללי כלשהו הוא כל הנשים בישראל; שוק ספציפי – נשים בנות 25–40, באזור השרון.


אמצעים יש לגבש דרך, כיצד מעבירים את המסר בפועל: באילו דרכים מתכוונים לשווק ללקוחות, באילו מקדמי מכירות משתמשים.

4 צפיות